پیوندها

چرا بگوییم « امام خامنه ای » ؟ …

۲۹۰۴۲۰۱۲۰۶۰

(yavuz oezoguz)

یاووز اوزوز از سال ۱۳۶۱ به عنوان یکی از فعالان دانشجویی  جریان سکولار و لائیک، با شرکت در نماز جمعه شهر دانشگاهی کلاوستال آلمان، به اسلام روی آورد و از سال ۱۳۶۳ به عضویت «جمعیت اسلامی کلاستال» درآمد. پس از اتمام تحصیلات خود در مقطع فوق لیسانس رشته «روشهای صنعتی» و ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه برمن «bremen» آلمان، «اتحادیه راه اسلامی آلمان» را با همکاری برخی از اعضای «جمعیت اسلامی کلاستال» تأسیس کرد. اوزوز با جمع آوری مجموعه ای از سخنرانی ها و خطبه های نمازجمعه  محمدعلی رامین در باره موضوعات مختلف عقیدتی و فرهنگی، بیش از ۱۲ جلد کتاب منتشر کرد؛ از آن جمله:

Imam khamene i ;-das Leben des Imam-ul-Umma  ۲۰۰۸

Verfassung der Islamischen Republik Iran  ۲۰۰۷

Fassination Islam fuer Anfaenger und Fortgeschrittene  ۲۰۱۱

Liebesverschmelzung-Sexualitaet im Islam  ۲۰۱۳

یاووز اوزوز بعد از اخذ درجه دکتری در رشته «kristalisation» در همان دانشگاه به تدریس و ادامه تحصیلات تکمیلی در مقطع پروفسوری ادامه داد و در بعضی از دانشگاه های دیگر به عنوان استاد مدعو به تدریس پرداخت. در سال ۱۳۸۱ با انتشار مطلبی از امام خامنه ای در نقد صهیونیزم به دادگاه احضار و به سه ماه زندان تعلیقی محکوم شد؛ متعاقب این قضیه با هجوم سنگین رسانه های صهیونیستی، به اتهام تبلیغ امامت و مرجعیت امام خامنه ای، از قائم مقامی ریاست دانشکده برکنار و سپس از دانشگاه اخراج شد. با تأسیس شرکت M-hditec.gmbh (1383)و تأسیس مؤسسه صدور مجوز«حلیت خوراکی ها» (۱۳۸۴) بر اساس فتاوی امام خامنه ای، توانست با کنترل محتوای مواد غذایی و ارزیابی کیفیت تولیدات غذایی اروپا برای صادرات به جهان اسلام، از آلوده سازی مسلمانان جهان با غذای فاسد و حرام جلوگیری کرده و «غذای حلال» را در جهان ترویج کند. پروفسور «یاووز اوزوز»، بعد از این که محمدعلی رامین در سال ۱۳۸۲ توسط دولت آلمان ممنوع الورود شد، مسئولیت برگزاری سمینارهای سالانه مسلمانان آلمانی زبان اروپا را برعهده گرفت. دکتر اوزوز با سابقه ترین سایت اینترنتی مسلمانان اروپا با نام «muslim-markt.de»را از سال ۱۳۷۷ تأسیس کرد و به تدوین عظیم ترین دایره المعارف اسلامی به زبان آلمانی پرداخت. جمع آوری دایره المعارف قرآنی از تمام منابع جهان، راه اندازی تلویزیون اینترنتی «Muslim-Tv.de»  (۱۳۸۶)  و ترجمه و انتشار ده ها کتاب مرجع اسلامی (مانند: نهج البلاغه- کتاب الارشاد-…)، سخنرانی در مجامع علمی و مذهبی اروپای مرکزی و پاسخگویی به پرسش ها و شبهه انگیزی ها در مورد اسلام، تشیع و امام خامنه ای و نیز ارتباط با شخصیت های برجسته و مستقل، بخشی از خدمات این شخصیت ممتاز به مسلمانان در اروپای معاصر است. لازم به یادآوری است که در کنار ده ها عضو فعال اتحادیه راه اسلامی، برادر ایشان، دکتر «گورهان اوزوز» در تمام فعالیت های مذکور شراکت داشته و دارد. البته خواهر ایشان «Aydan Oezoguz» مسیر دیگری را در زندگی پیموده و امروزه به عنوان وزیر مشاور در امور مهاجرت، عضو هیأت دولت آلمان و قائم مقام حزب سوسیال دموکرات این کشور، یک شخصیت برجسته سیاسی آلمان به شمار می آید.

گفت و گوی اختصاصی دکتر یاووز اوزوز را باهم مرور می کنیم:

= شما به عنوان دبیرکل اتحادیه راه اسلامی در آلمان، شرایط مسلمانان در اروپا و آمریکا را چگونه ارزیابی می کنید؟

دکتر یاووز اوزوز: امت اسلامی در سراسر جهان در حال «امتحان نهایی» است؛ وضع مسلمانان اروپا و آمریکا، هنوز به فجایعی که با حمایت همین آمریکا و بعضی از کشورهای اروپایی علیه مسلمانان در یمن و عراق و سوریه و بحرین و حجاز و ترکیه و فلسطین و نیجریه، اجرا می شود، نرسیده!

= یعنی آینده را چنین تیره و تار می بینید؟

اوزوز: آینده دست خود ماست؛ من فقط به طرح های دشمنان اسلام اشاره کردم؛ اما همبستگی امت در پیروی از امام خامنه ای، مانع  از اجرای بسیاری از برنامه های دشمن بوده و هست.

= ماجرای تشکیل «لژیونرهای ترور و تخریب» برای جنگ و کشتار مردم درعراق و سوریه و یمن و نیجریه چیست؟

دکتر اوزوز: تکمیل پروژه اشغالگری آمریکا و اسرائیل و انگلیس است.

= پس چرا در فرانسه هم اقدامات ترور انجام گرفت؟

اوزوز: اولاً در یک برنامه گسترده مانند ایجاد داعش، همه چیز قابل کنترل نیست و بعضی مسائل خارج از کنترل طراحان اتفاق می افتد؛ و ثانیاً اگر این حوادث بخشی از برنامه کلی نیست، با وجودی که ما مخالف هر نوع ترور و آدم کشی هستیم، اما می توان پرسید که چرا حوادث پاریس، در لندن و اسرائیل و نیویورک اتفاق نیفتاد؟

= انگیزه و برنامه کلی دشمنان اسلام برای تشکیل گروه های ترور بنام اسلام و دولت اسلامی چیست؟

پرفسور اوزوز: مجموعه ای از انگیزه ها در این کار مشاهده می شود: تخریب سرزمین های آباد اسلامی، بدنام کردن افکار نجات دهنده قرآن و سنت حضرت محمد(ص) ؛ ترساندن جهانیان از مسلمانان؛ بدبین کردن نسل جدید امت از پیگیری تشکیل «حکومت اسلامی»، تحت تأثیر عنوان ساختگی «دولت اسلامی» برای گروهای ترور و تخریب؛ پنهان کردن چهره انسانی و ارزش های اسلامی مسلمانان؛ جلوگیری از رشد اسلام در میان غیرمسلمین؛ بهانه گیری برای سرکوب اقلیت های مسلمان در غرب و ایجاد تفرقه در میان ملل مسلمان…

= نشانه آشکار رفتار دوگانه دول غربی و رسانه های صهیونیستی نسبت به کشورهای اسلامی را چه می بینید؟

اوزوز: حمایت آنها از دولت سعودی به عنوان مبدأ جنگ و ترور در جهان اسلام و مخالفت همه جانبه با جمهوری اسلامی به عنوان دولتی که در برابر جنگ تحمیلی و ترورهای تحت حمایت غرب، صدها هزار قربانی داده است. من این راهبرد دول غربی را در بن بست و شکست خورده می بینم که به سرعت تسلیم بیداری مسلمین خواهد شد. در عین حال، احتمال تشکیل گروه های ترور مشابه «داعش» از میان گروه های تندرو در اروپا و آمریکا هم قابل تصور است.

= راهکار غرب برای جلوگیری از بحران های غیرقابل کنترل در جوامع غرب را چه می دانید؟

پروفسور اوزوز: متانت در رفتار و صداق در گفتار و خیرخواهی برای همه بشریت راه نجات همگان است. اگر امروز مسلمانان عدالتخواه و مسالمت جو را به بهانه مخالفت با داعش، سرکوب و منزوی نکنند، فردا گرفتارگروه های شبیه به داعش و تروریست های ضداسلامی  نخواهند شد.

= وظیفه مسلمانان در چنین شرایطی چیست؟

دکتر اوزوز: همبستگی؛ شناخت دقیق شگردهای دشمن و شناخت عمیق معارف اسلام؛ درک و پذیرش رهنودهای نجات بخش امام خامنه ای؛ روشنگری در افکار عمومی به سبک نامه نگاری امام امت خطاب به جوانان غربی…

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید ...

0 نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟ “گفتگو با پروفسور یاووز اوزوز”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *