پیوندها

آقایان لاریجانی، باهم هماهنگ باشید!

۲۰۱۵۱۰۱۲_۱۶۱۲۵۴ (۳)

۲۰۱۵۱۰۱۲_۱۶۳۴۳۵ (۱)۲۰/۷/۱۳۹۴ به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان،

محمدعلی رامین، در مناظره ای در دانشگاه صنعتی اصفهان با موضوع «مرزهای ایران پس از برجام کجاست؟»، گفت: مرزهای نظام و انقلاب اسلامی، به جای مرزهای قومی و نژادی و زبانی و جغرافیایی و تاریخی، فقط عقیدتی و اسلامی هستند.

در این نشست که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان و با حضور طیف های متنوعی از دانشجویان برگزار شده بود، رامین گفت: جمهوری اسلامی پرچمدار دین جهانشمولی است که برای نجات و سعادت جامعه بشری آمده و در مرزهای قومی و جغرافیایی یا در محدوده های تاریخی نمی گنجد و دین نجاتبخش نسل های بشریست. تحقق این جهان بینی توحیدی، هم رسالت نظام جمهوری اسلامی است و هم مرام زندگی ایرانیان خداپرست در طول تاریخ است که همواره در برابر گردن کشان جهان مقاوم بوده اند و از مظلومان زمین و زمان در هرکجا حمایت می کرده اند.

رامین ضمن اشاره به تشکیل وحشیانه ایالات متحده که منجر به قتل عام ده ها میلیون از سرخپوستان بومی آن سرزمین طی قرون ۱۶ تا ۱۹ میلادی توسط مهاجمان اروپایی شد، افزود: آمریکایی ها هرجای جهان که بتوانند، نفوذ می کنند و مردم مناطق تحت نفوذ و سلطه خود را همانند سرخپوستان مظلوم، قتل عام و سرزمین هایشان را غارت و تخریب می کنند.

وی « استحاله فرهنگ های اصیل، نابودی تمدن های بشری، ریشه کن ساختن اقوام و ملل تحت سلطه، غارت سرزمین ها و تحریف ارزشهای توحیدی» را محصول مشترک انگلیس و آمریکا تحت مدیریت نخبگان شرور صهیونی نامید و گفت: هرنوع نفوذ این مجموعه تفکیک ناپذیر «استکبار صهیونی»، اولاً همیشه با فریب افکار عمومی و تطمیع سران قبائل و احزاب و جریان های ذینفوذ جوامع آغاز شده و ثانیاً این نفوذ نرم و حیله گرانه، منجر به سلطه بر ممالک و به اسارت گرفتن مردمان مظلوم و ساده اندیش و اشغال و غارت سرزمین های آنها شده است.

محمدعلی رامین در ادامه این نشست و در پاسخ به پرسش های دانشجویان گفت: راهبرد مجموعه «استکبار صهیونی» با کمک مزدوران منطقه ای خود، تخریب سرزمین های اسلامی و تحمیل عقب ماندگی مسلمانان با شگرد تعمیق اختلافات قومی مذهبی است. لذا گفتمان اصلی امام خامنه ای برای ملت سرافراز ایران و امت بزرگ اسلامی، راهبرد «پیشرفت و عدالت» با رویکرد توحیدی «وحدت» و بر اساس عقلانیت و  اخلاق و معنویت است.

رامین به پرسش «وظیفه دانشجویان در شرایط پیچیده کنونی چیست؟»، پاسخ داد: هوشیاری دانشگاهیان و پیشگامی دانشجویان ایجاب می کند که از  روزمره گی حاشیه سازان سیاسی و جنگ روانی رسانه ها عبور کنند و منویات امام خامنه ای را در مقاوم سازی مملکت خود و تحقق «پیشرفت و عدالت و وحدت امت اسلامی» با همفکری علمای بیدار و دشمن شناس، برنامه ریزی کنند. وی خطاب به تشکل های دانشجویی آینده ساز، افزود: اگر گفتمان اسلامی «پیشرفت و عدالت» در برابر راهبرد استکباری «تخریب و عقب ماندگی امت اسلام» دنبال شود، به سرعت تبدیل به گفتمان رایج در میان دانشجویان مسلمان جهان خواهد شد؛ زیرا امروز تمام سرزمین های مسلمین آماج تخریب و غارت عوامل استکبار صهیونی واقع شده اند که این تهاجمات ضد انسانی، به عقب ماندگی شدید و استضعاف وسیع جوامع مسلمین منجر می شود.

رامین در پایان این نشست دانشجویی در مورد عملکرد دو ساله وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: وزیر خارجه ما دو سال است که کل جهان را در وجود آمریکا خلاصه کرده و از حضور در عرصه سیاسی سایر کشورها به خصوص کشورهای منطقه و جهان اسلام غفلت نموده و مدیریت منطقه را به دشمنان کشورمان سپرده است؛ اگر وزارت خارجه ما نیمی از انرژی و فرصت خود را به منطقه تخصیص می داد، می توانست با ایجاد همگرایی و همکاری متقابل در میان کشورهای پیرامون  ایران از جمله هند و چین و روسیه با کشورهای اسلامی همسو، یک اتحادیه قدرتمند را میان همسایگان به وجود آورد که منجر به پیشرفت و امنیت و اقتدار جمعی این منطقه شده و موجب مهار استکبار صهیونی بشود و آمریکای شرور را از منطقه دور سازد. اگر این دولت در پی کسب منافع ملی ماست، باید به «رویگردانی از همسایگان و پناه جویی به بیگانگان» پایان دهد و از تجربه تلخ دوساله خود درس بیاموزد و به جای اصرار و توجیه بیراهه «برجام نافرجام»، آداب همسایگی را بر بیگانه گرایی در منطقه ترجیح دهد؛ زیرا انگلیس، همیشه با سیاست «تفرقه بینداز و حکومت کن» روابط ایران با همسایگانش را متشنج کرده و امروز هم با کمک آمریکا و اسرائیل جعلی همین بلا را بر سر ما و همسایگان مسلمان و غیرمسلمان ما می آورد؛ پس باید برای درمان این درد تاریخی، چاره اندیشی کرد، نه این که از ترس همسایه رقیب، به دشمن بیگانه شرور متوسل شویم و اقتدار و استقلال خود را به پای بت بزرگ آمریکا قربانی کنیم. باید بفهمیم که نخستین سیلی اعتماد ساده لوحانه به ابرجنایتکار تاریخ و  اتخاذ سیاست منفعلانه، کشتار هزاران زائر بیگناه خانه خدا در مکه و منا» به دست مزدوران استکبار صهیونی است.

 

 

 

 

 

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید ...

0 نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟ “مناظره در دانشگاه صنعتی اصفهان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *