پیوندها

چرا بگوییم « امام خامنه ای » ؟ …

????? ?????????? ? ????? ???? ????

«توحید» یا «تثلیث»
دولتی که موحدانه، تابع امام خود نباشد، گرفتار تثلیث می شود.
ساختار نظام جمهوری اسلامی، الگویی برای اصلاح ساختار ظالمانه نظام حاکم بر جهان است؛ لیکن توسط دولت های منتخب، یا باور نشده و یا در عمل پیگیری نمی شود.
نظام مقدس اسلامی «امت-امامت» باید جایگزین نظام سکولار و غیرانسانی «ملت-دولت»ها بشود که تاکنون از جانب مسئولان امور، مغفول و مسکوت مانده است.
وقتی رؤسای جمهور سه دهه اخیر ایران، هیچ کدام «امام» نداشته اند و هر کدام امام امت اسلامی را به دلخواه خود عنوان گذاری کرده اند تا «بی زمام»، زمام امور مملکت ما را در اختیار خود بگیرند، عامل این همه انحرافات و اشکالات رو به افزایش در مسیر آرمان های انقلاب اسلامی شده اند.
بعد از رحلت امام خمینی، رئیس جمهور اول، امامت ولی امر را در حد «رفاقت» خود تنزل داد تا با گردنکشی و استبداد خود بتواند، عدالت را ریشه کن کند؛ رئیس جمهور دوم، ولی فقیه را مثل خودش یک «شأن قانونی» و مسئول نامید تا نسبت به بی قانونی های خودش سلب مسئولیت کند؛ سومی، رابطه خودش را با امام مسلمین، در محدوده رابطه «پدر و فرزندی» تعریف کرد تا هر غفلتی را قابل اغماض بشمارد؛ چهارمی، در ولایت پذیری خود، گرفتار نوعی «تثلیث» شده است! از یک طرف ساده لوحانه «قدرت و عزت جهانی آمریکا» را خدشه ناپذیر می انگارد و ابرجنایتکار تاریخ بشر را «کدخدا» می نامد و او را شایسته «کلیدداری مملکت اسلام» می پندارد؛ از سوی دیگر، هاشمی رفسنجانی را صاحب اختیار «دولت» خویش کرده و عوامل او را بر مصادر امور نشانده است؛ و از جانب دیگر، بخاطر جبر «قانون اساسی» و لباس و عنوان روحانی خودش، می خواهد «ولایت پذیر» جلوه کند. اما او دولتش را در تناقض میان سه گانه ای از انواع «ولایت» سرگردان کرده است.
وزیر خارجه فعلی، جواد ظریف، که پرورش یافته مکتب «مادلین آلبرایت» وزیرخارجه صهیونیستی اسبق آمریکاست، در همین مثلث «تثلیث» قرار گرفته؛ لذا هرچه توانسته به ارباب آمریکایی امتیاز داده و می دهد و حتی قبل از ورود به مذاکرات، به مثابه «بیعت با اسرائیل»، بدون هیچ ضابطه علمی و ضرورت عقلی، «هولوکاست» را تأیید می کند تا مجوز مذاکره با آمریکا را از صهیونیست ها دریافت نماید.
اگر ملت ایران دولتی را برگزینند که امامت ولی فقیه را بزرگ بشمارد، هرگز مرعوب باندهای اقتصادی هاشمی رفسنجانی نمی شود و تسلیم سلطه شیطانی آمریکا نخواهد شد؛ اصولاً ولایت الهی، برای آن است که انسان از ولایت طواغیت خلاص شود؛ اما اگر ولایت الهی و امامت امت اسلامی ادراک نشد یا پذیرفته نشود، دولتیان در دام مستکبران جهانی یا متکبران داخلی اسیر خواهند شد و برای بقای خود، مرتکب هر خیانتی شده و می شوند.
تقسیم بندی نیروهای سیاسی به اصولگرا و اصلاح طلب، جواب نمی دهد؛ بلکه تفکیک سه طیف «انقلابی» و «غیرانقلابی» و «ضدانقلابی»، با شرایط موجود سازگارتر است.
( خلاصه ای از سخنرانی محمدعلی رامین در تالار پردیس فارابی دانشگاه تهران ۲۷مهرماه۹۵)
https://telegram.me/mohammadali_ramin????? ?????????? ? ????? ???? ????

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید ...

0 نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟ “دولت روحانی؛ توحید یا تثلیث”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *