پیوندها

آقایان لاریجانی، باهم هماهنگ باشید!

ghorbaniyan

بسم الله الرحمن الرحیم.

“مِنا” میعادگاه دشمنان شیاطین و مبارزان ضد طاغوت است که عید قربان ۱۴۳۶ به قربانگاه بندگان شایسته خداوند مُبَدَّل شد. شیاطین زمین توانستند، سفیدپوشان حریم امن الهی را در مسلخ عشق، قتل عام کنند. اما پرسش اساسی این است که آیا چنین فاجعه گسترده ای، صرفاً “اتفاق”ی بود که به دلیل اعزام نیروهای باتجربه عربستان به یمن و بحرین، عوامل بی تجربه سعودی آفریدند؛ یا برنامه ای بود که مجریان آن، آگاهانه اجرا کردند؟

با فرض اول، چرا آل سعود از مسلمانان و بخصوص داغدیدگان حادثه، عذرخواهی نکردند و به جای التیام قلوب مسلمین، حجاج را مقصر شناختند و بعد از واقعه هم هر نوع خباثتی را به منظور تحقیر قربانیان و عصبی کردن سایر حجاج انجام دادند؟

با فرض دوم، باید پرسید:آمر و عامل این کشتار کیست؟ و انگیزه های این جنایت چیست؟

پاسخ منطقی به این پرسش اخیر این است که “فعلاً نمی دانیم” !…

برای رسیدن به پاسخ قطعی و نهایی، تشکیل “کمیته ای حقیقت یاب” از نمایندگان دول مسلمان و عالمان و شایستگان جهان اسلام، ضرورتی اجتناب ناپذیر است که خود نیازمند اقداماتی مقدماتی، از جمله به این شرح و اولویت زمانی است:

اول- جمع آوری اطلاعات میدانی از کارگزاران اجرایی حج و شاهدان عینی از میان حجاج حاضر در صحنه، به مثابه نمایندگان جوامع اسلامی؛ اگر این امر از کارگزارن حج که وابسته به حاکمیت آل سعود هستند، فعلاً میسر نباشد، از مسئولان کاروان های حج سایر ملل، کم و بیش مقدور خواهد بود.
دوم- جمع آوری مشخصات قربانیان و مجروحان حادثه از سایر کشورها و همراهان و بازماندگان آنها و نیز از مسئولان کاروان هایشان، در دیدار تسلی بخش حاجیان ما با آنها که حرکتی انسانی اسلامی است، میسور خواهد بود.
سوم-
۱- رایزنی سیاسی با مسئولان سیاسی کشورهای آسیب دیده در واقعه منا، به منظور پیگیری شناسایی علل و عوامل حادثه و احقاق حقوق شهروندان خود و جلب نظر آنها برای یافتن راهکارهای عملی به منظور جلوگیری از تکرار چنین حوادثی در آینده؛

۲- رایزنی رسانه ای، اعم از رسانه های مکتوب یا دیجیتالی (خبرگزاری ها، سایت ها، شبکه های اجتماعی) و به ویژه رسانه ملی با همتایان خود از میان ملل مسلمان و به ویژه از جوامع آسیب دیده از حادثه؛ و نظرخواهی از مخاطبان در باره چگونگی حدوث واقعه، آمران پشت صحنه و عاملان اجرایی؛ بررسی شیوه های عملی شناسایی و مجازات حقوقی مقصرین؛ یافتن راهکار جلوگیری از سریال این جنایات مکرر؛ بررسی عوارض منفی چنین فجایعی بر ارزش حج در فرهنگ اسلامی و آسیب های وارده بر باورهای مسلمین و نیز ضربات سهمگینی که بر حیثیت مناسک اسلامی در منظر غیرمسلمین وارد می کند.
۳- رایزنی نخبگانی، حوزویان، دانشگاهیان، فرهنگیان، دانشمندان علوم و فنون، هنرمندان، صنعتگران و تُجّار، با همتایان خود در کشورهای مرتبط، به منظور
چاره جویی برای نجات حج ابراهیمی از سلطه اشرار جهانی.
۴- کمک به برگزاری نشست های علمی نخبگانی در تمام کشورهای آسیب دیده از جنایت منا؛ مانند: علمای مسلمین، دانشگاهیان، اهالی فرهنگ و هنر و رسانه و …
۵- تشکیل “کمیته قضایی” به منظور بررسی حقوق حجاج و تدوین قوانین اسلامی برای حج ابراهیمی با مشارکت قوای قضائیه کشورهای اسلامی و حقوق دانان مستقل جهان اسلام.
۶- تشکیل “کمیته بین الملل حج” از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای رایزنی با همتایان خود در جهان اسلام و تشویق آنان به تشکیل چنین کمیته ای در مجالس خویش در راستای کمک به برگزاری امن و شایسته حج در آینده.
۷- پرهیز جدی از ارجاع مسأله حج و حتی جنایات آل سعود به مراجع بین المللی که زیر سلطه استکبار صهیونی قرار دارند و دخالت دادن کسانی در امور مسلمین که اربابان آل سعود و آمران یا مشوقان یا تأیید کنندگان این جنایت هستند.
اینک تا روشن شدن قطعی ابعاد فاجعه هولناک مرگ و مصدومیت چندین هزار مُحرِمِ مهاجرِ الی الله ، با توجه به قرائن مشهود، برخی از احتمالات قریب به واقع در شناخت انگیزه ها و علل وقوع کشتار عیدقربان ۱۴۳۶ یادآوری می شود، هرچند ممکن است بعضاً متناقض یا باهم مرکب و مشترک باشند:
*این کشتار بیرحمانه توسط عوامل نفوذی انگلیس آمریکا اسرائیل حاضر در اندرون حکومت آل سعود برنامه ریزی و بدون خودآگاهی سعودی ها اجرا شده است و پس از فاجعه نیز همان عوامل از طریق فضاسازی تبلیغاتی رسانه ها و فریب مسئولین سعودی، مانع اقدامات اصلاحی و جبرانی دولت مردان عربستان شده اند تا اهداف ضد اسلامی خویش را پیگیری کنند؛ از جمله ایجاد شکاف بیشتر میان مسلمانان و جلوگیری از
نزدیک شدن کشورهای اسلامی به یکدیگر، پس از برجام.
* نشان دادن مشت آهنین آمریکا بعد از لبخند فریبکارانه “برجام”، به منظور نمایاندن ابزار مهار ایران توسط عوامل منطقه ای خود و واداشتن دولت جمهوری اسلامی برای توسل به آمریکا، به منظور حل مشکلات منطقه و واسطه شدن میان ایران و عربستان.
*حاشیه سازی برای امت اسلامی، در راستای خلق فرصت برای اشغالگران فلسطین جهت تخریب کامل مسجدالاقصی.
*کشتار مؤمنین برای مرعوب ساختن امت، تا همگان، تهاجم وحشیانه آل سعود به یمن، سرکوب مردم بحرین وتجهیز گروه های تروریستی مانند داعش را فراموش کنند و ساکت و منفعل بمانند.
*وارونه کردن مناسک و تخریب ارزش های حج ابراهیمی با ناامن سازی حرم امن الهی و میعادگاه رمی جمرات؛ به عنوان نماد مبارزه میهمانان خداوند با طواغیت و شیاطین روی زمین.
*تخویف وخوار و ذلیل کردن ضیوف الرحمان برای ایجاد زمینه تمسخر آنان توسط غیرمسلمین و همچنین به منظور ترساندن و دورکردن غیرمسلمانانی که علاقه مند به اسلام هستند.
*بعد از نابودی تمام آثار و یادگارهای حیات طیبه پیامبر اعظم (ص) و پیروان صادق آن حضرت در حجاز و تبدیل کردن محیط های مکه و مدینه به بازار “سیاحت و تجارت” توسط آل سعود و به امر استکبار صهیونی، اینک وقت آن رسیده که اصل حج را برای امت اسلامی به مخاطره اندازند؛ اما هیهات که صاحب بیت الله الحرام و بندگان صالح او این مهلت را به دشمنان اسلام بدهند… وَ سَیَعلَمُ الَّذیِنَ ظَلَمُوا اَیَّ مُنقَلِبٍ یَنقَلَبُون …

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید ...

0 نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟ “آمر و عامل فاجعه مِنا کیست و انگیزه ها چیست؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *